Loading...

 

آزمایشگاه آزمون‌های ایمنی لوازم برقی خانگی و مشابه

 

آزمون­‌های ایمنی عمومی و ویژه بسیاری از وسایل برقی برای مصارف خانگی و مشابه مطابق استانداردهای ملی بین­‌المللی انجام می­‌شود. آزمایشگاه ایمنی لوازم برقی خانگی دارای استاندارد ISO 17025 می‌باشد. در این آزمایشگاه آزمون­‌های ایمنی عمومی و ویژه بسیاری از وسایل برقی برای مصارف خانگی و مشابه که ولتاژ اسمی آن­‌ها از V250 برای وسایل تک­­­­فاز و V480 برای سایر وسایل مطابق استانداردهای ملی و بین­‌المللی انجام می‌شود. این استاندارد خطرات قابل ­پیش‌­بینی منطقی موجود توسط وسایل و دستگاه­‌هایی که توسط افراد استفاده می‌­شود را در بر می­‌گیرد.

مقررات مرتبط با لوازم خانگی که در بسیاری از کشورها وضع شده است، به منظور حفاظت از سلامت و ایمنی مصرف کننده می‌باشند.

استانداردهای ايمنی سری IEC 60335-1 شامل شرايط و ضوابط آزمون برای جلوگيری از وقوع خطرات زير می‌باشند.

خطر شوك الكتريكی، خطرات ناشی از افزايش دما- سوختگی، افزايش دمای بيش از حد محيط اطراف و عايق، خطرات مكانيكی و  بريدن، خرد كردن و انفجار، خطرات آتش سوزی- اشتعال وسايل در اثر بروز اشكالات داخلی، خطرات ناشی از تابش و مسموميت و گاز‌های سمی و تابش‌های غيريونيزاسيون... اين خطرات به استفاده عادی و عملكرد غيرعادی وسايل مربوط می‌شوند.

این مرکز با بهره‌گیری از به‌روزترین تجهیزات در آزمایشگاه­‌های فوق‌پیشرفته و برخورداری از کادر مجرب و با در اختیار داشتن گواهینامه ISO/IEC 17025 امکان ایجاد زمینه مناسب برای انجام آزمون‌های سازگاری الکترومغناطیسی (EMC) برای انواع لوازم خانگی برقی مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی را برای تولیدکنندگان و مشتریان عزیز فراهم می‌آورد.

 

 

 

 

فهرست استاندارد آزمون‌های ایمنی لوازم برقی خانگی و مشابه مطابق با ISO 17025